Пн-Пт с 9.00 до 18.00
Сб с 9.00 до 14.00
Нд - вихідний

Ваш кошик порожній!

Потрапив у ДТП: це необхідно знати кожному

Потрапив у ДТП: це необхідно знати кожному

2018-12-12 15:24:40   0   46

На жаль, безпека на дорозі не завжди залежить від нашого досвіду керування. Погодні умови, неякісні дороги, несправність системи рульового управління або інших ключових вузлів автомобіля, що відповідають за маневреність автомобіля, - ці та багато інших проблем можуть призвести до аварійної ситуації.

18 листопада - Всесвітній день пам'яті жертв ДТП. І компанія "Гур Сервіс" приготувала для вас кілька порад на випадок, якщо вам все-таки не вдалося уникнути дорожньо-транспортної пригоди.

Що робити?

Немає нічого важливішого за людське життя. Тому потрібно переконатися, чи немає постраждалих. У будь-якому випадку, ви зобов'язані викликати наряд поліції (з мобільного - номер 102), для фіксації ДТП. Однак, якщо хто-небудь з водіїв або пасажирів отримав травми, в першу чергу необхідно подбати про "швидку допомогу" (номер 103).

Також, бажано до приїзду патрульних зв'язатися з представниками своєї страхової компанії.

Згідно ПДР України, у разі аварії на дорозі, водій зобов'язаний залишатися на місці пригоди, а також забезпечити збереження всіх слідів ДТП. Тому просто зупиніть автомобіль, увімкніть "аварійку" і встановіть аварійний знак. До приїзду поліції і страховиків все повинно залишатися на своїх місцях.

Зніміть на відео місце події - в подальшому воно може стати доказом вашої невинуватості у суді. Ви повинні зафіксувати як загальний план зіткнення з різних ракурсів, так і пошкодження транспортних засобів, номерні знаки учасників ДТП та інші нюанси, які вважаєте за важливі.

Чого не робити?

В першу чергу згідно ПДР, в разі аварії ніколи не покидайте місце ДТП. Це загрожує позбавленням прав і адміністративним арештом до 15 діб.

Також юристи рекомендують не визнавати свою провину - подібні питання повинні вирішуватися в порядку судового розгляду. Просто зберігайте спокій і нейтралітет.

Не погоджуйтеся на "полюбовне" вирішення питання з іншим учасником дорожньо-транспортної пригоди.

Не підписуйте на місці ніяких документів, окрім протоколу складеного співробітниками поліції. Крім цього, рекомендуємо, уважно ознайомитися з тим, що зафіксували патрульні, і в разі необхідності, вкажіть на той чи інший факт, не помічений поліцейськими.

Увага до деталей

Людина, яка вперше потрапила у ДТП, може і не знати всіх нюансів складання протоколу про адміністративне порушення. Звернемо вашу увагу, що правильно складений протокол повинен включати:

  • Схему місця аварії, завірену учасниками ДТП.
  • Пояснення водіїв, а також свідків дорожньо-транспортної пригоди.
  • Інформацію про фото- чи відеофіксацію.
  • У разі наявності - свідчення технічних приладів.
  • Опис наявності або відсутності дорожніх розміток, знаків і т.д.

Копії протоколу поліцейські повинні видати вам відразу ж після завершення фіксації ДТП.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!